Федерація Свободи


English | українська

Fedfree - це веб-сайт, націлений на те, щоб навчити людей запускати власні сервери різного типу на вільних операційних системах, наприклад Linux і BSD. Це має на меті зробити це, використовуючи виключно вільне програмне забезпечення, навчаючи людей про важливість вільних програмного та апаратного забезпечення, оскільки воно стосується свободи; право використовувати, вивчати, адаптувати, ділитись. Право на читання. Загальний доступ до знань… освіта. Освіта - це мета.

Місія Fedfree полягає в тому, щоб повернути справжній Інтернет для звичайних людей, такий де ви можете мати свій власний унікальний голос в Інтернеті, не підключаючись до розуму вулика, тобто таких веб-сайтів, як twitter або youtube.

Більшість проблем Інтернету існує саме через сучасні централізовані провайдери, які стримують нас від справжніх інновацій.

Мета полягає в тому, щоб поширювати ідеологію вільного програмного забезпечення, водночас надаючи людям практичні засоби для того, щоб знати, як поводитися, наприклад:

Справжній інтернет існує. Місія Fedfree - навчити вас ним користуватися. Кожною його частиною. Для більшості людей, це приховано. Ваш інтернет-провайдер може поставити вас за CGNAT, наприклад, або заборонити вам відкривати порти; одна з цілей Fedfree - навчити вас налаштовувати різні типи тунельних з’єднань, наприклад, переадресація портів SSH, PPP через L2TP, Wireguard/OpenVPN, тощо.

Менталітет Fedfree полягає в тому, що всі організації, такі як SFC, GNU, EFF, FSF… April… усі ці організації хороші, але вони можуть зробити тільки стільки багато. Ми, як активісти вільного програмного забезпечення, повинні організуватись, але як? По-перше, нам потрібна інфраструктура, наша власна інфраструктура, яку ми контролюємо, і нам потрібен статут, який визначає наш рух. За визначенням, вільний рух є просторим і вільним, де люди можуть робити все, що їм заманеться, але більшість людей сьогодні користуються централізованими хостинговими службами, такими як Github, а це означає, що у нас є величезні одиничні точки відмови.

Markdown: https://fedfree.org/index.uk.md

Підписатися на RSS

Індекс сайта

Ця сторінка була створена з Untitled Static Site Generator.